Sdílet

Zpět

14. 11. 2016 18:28

JF2016 očima festivalových reportérů - Bylo, nebylo...

Očima festivalových reportérů

V pondělí mě čekal Storytelling o Karlu IV. Popravdě jsem nebyla vůbec nadšená. Co může být zábavného na vyprávění o Karlu IV.? Při této otázce se mi v hlavě objevil obrázek tlusté staré knížky, kterou najdete u každého prarodiče. Stará, zaprášená knížka, která se nedá ani číst, protože hrozně smrdí. Věděla jsem, že jsme se o něm učili ve škole. Vlastně mi to celé připomnělo školu. To bude zábava…

Loudala jsem se do sálu, kde se měla akce odehrávat. Po otevření dveří mě lehce překvapila místnost, kde bylo asi čtyřicet dětí! Super, takže tady budu sedět hodinu s dětmi, které budou pořád mluvit. Z toho vyplývá, že neuslyším vůbec nic. Pomyslela jsem si a posadila se na židli úplně vzadu.

Únavná táhlá přednáška o Karlu VI. se spoustou letopočtů a dat se vůbec nekonala. Pán, který měl zjevně načteno mnoho knih o Karlovi, vyprávěl příběh zábavně, zajímavě a vtipně. Děti seděly a poslouchaly a já jsem si říkala, jaký má ten člověk talent, když utiší tolik dětí. Já jsem ho poslouchala, ony poslouchaly. Příběh byl pro děti, takže vyprávění nebylo jedním z těch nudných, které vídám skoro každý den ve škole. Martin Hak prožíval příběh, jako kdyby tam byl a nikdy se nezasekl nebo nevěděl jak dál. Jestli bude příště Storytelling, tak tam půjdu i kdyby se mělo mluvit o perspektivách vidličky.

Foto a text: Eliška Brejchová, festivalová reportérka