Sdílet

Zpět

13. 11. 2016 11:43

JF2016 očima festivalových reportérů - Honza Nebojsa

Očima festivalových reportérů

Herec a moderátor Jan Adámek je hostem Juniorfestu poprvé. Byl velmi ochotný a udělal si pro mě chviličku na rozhovor. Můžete ho znát z pořadů pro děti jako je AZ kvíz junior, Věříš si?, či Záhady Toma Wizarda.

V pořadu Záhady Toma Wizarda máte roli průvodce Honzy Vrabce. Jaký podle vás je? Ztotožňujete se s ním?

Tak já bych řekl, že ve spoustě věcí ano. Má rád cestování, historii. Tady se rozhodně ztotožňuji. Nemá rád jazyky, moc se v nich neorientuje, tam se s ním ztotožňuju s němčinou. Ta mi moc nejde. Honza Vrabec se bojí malých psů, ale já se jich nebojím. Jednoho dokonce mám.

Viděla jsem jeden díl Záhad s upírem Ulrychem. Zajímalo by mě, jak byla vyrobena ta useknutá hlava?

No, to je taková zajímavost. Proběhla i stížnost na Radu pro rozhlasové a televizní vysílání, jestli jsme to nepřehnali. Nakonec jsme udělali sněhovou kouli, na tu jsme dali paruku, čepici a polili ji umělou krví, aby to bylo odpudivé. Ten záběr, jak se kutálí, byl dokonce i zpomalený a rozostřený. Takže tam nebylo nic moc vidět. A takhle nějak se dějí filmová kouzla.

V pořadu se řeší různé záhady. Co je podle vás největší záhada světa?

Největší záhada je to, že jsme pořád tady. To, že lidstvo pořád žije, když tak škodíme přírodě a přesto život stále funguje. To je pro mě záhada.

Máte z něčeho strach?

Ze zlých lidí a taky z toho, jestli se člověk vždycky vrátí v pořádku domů.

A když jste byl malý? Čeho jste se bál?

Přemýšlím, čeho jsem se bál. Já jsem od malička jezdil o víkendech na různé výlety a táboření. Přes léto zase na tábory. Takže jsem vyrostl ve stanech a na stezkách odvahy. Tak čeho jsem se nejvíc bál? Tak tmy se bojí každé dítě. Sám v lese. Potom jak už mi bylo 15-16 let, začal jsem jezdit sám. Tak jsem to naopak měl rád. Tmu a ten prázdný les.

Baví vás pracovat s dětmi?

Asi jo. Jinak bych to nedělal. Rád dělám pořady pro děti a s dětmi. Myslím si, že když moderuji někde venku nebo na nějakých vnitřních akcích, kde jsou děti, tak nám to funguje.

Jak se vám moderuje AZ kvíz junior?

AZ kvíz junior je fajn, protože tam máme chytré soutěžící. Jsou to milé, šikovné děti.Je to zase jiná práce než klasické hraní před kamerou. Zrovna Honza Vrabec není nějaká extra náročná role, co se týká psychologie postavy. Spíš co se týká toho, kolik toho nacestuje a v jakých podmínkách se občas natáčí. Kdežto v AZ kvízu junior jsme ve studiu. Máme pohodičku. Ale je to taky vyčerpávající, protože za jeden den natočíme tři díly. Takže to je někdy náročné.

Přijdou vám otázky pro děti těžké nebo naopak?

Kolikrát jsem překvapený, že nevím sám odpověď. Některé jsou fakt těžké nebo naopak chytáky.Eliška Brejchová, festivalová reportérka

Foto: ilustrační, zdroj: www.fdb.cz