Film Cool Girl!

Film "Cool Girl!" ,který do českých kin vstoupí 25.5. patří mezi nejočekávanější domácí snímky roku pro děti a mládež. To vše díky obsazení do hlavních rolí třech influencerek, které není třeba mladému publiku představovat. Hlavní role hrají Kristýna Kotianová, Anna Šulcová a Dominique Alagiuová. S protagonistky filmu se budou moci diváci setkat během mnoha premiérových projekcí.

tým JUNIORFESTufestivalový tým

9. 5. 2023

Režijní debut Jeremyho Tichého vznikl na motivy stejnojmenné knihy Leny Valenové, která se na filmu podílela jako spoluscénáristka. "Cool Girl!" je žánrový pokus o coming-of-age drama, tudíž film o dospívání, který vypráví o hrdinkách na prahu dospělosti. Tématicky se tak český film podobá mnoha zahraničním snímkům, které se každoročně objevují v soutěžní sekci hraných filmů pro mládež v kategorii 12-16 let v rámci Juniorfestu. Tyto filmy se obvykle zabývají emocionálními, sociálními a fyzickými změnami, kterými procházejí mladí lidé ve snaze najít své místo ve společnosti a pochopit své vlastní identity. Filmy coming-of-age mohou být dramatické, komediální nebo smíšené, týkají se různých témat jako sexualita, přátelství, rodinné vztahy nebo škola. Díky známým tvářím se diváci mohou ztotožnit s problémy, které postihují filmové hrdinky podobného věku.

Výchozím bodem filmu je soutěž s názvem Cool Girl. Každá z trojice dívek se přihlásí do ní s nadějí, že vítězství by mohlo pomoci nasměrovat jejich život správným směrem. Postupně však zjišťují, že k tomu, aby si člověk uvědomil svou hodnotu, je třeba především věřit v sebe sama. Své sny si chce splnit klavíristka Anet (Křišťál Shine), atletka Marta (Dominique Alagia) a tanečnice Tina (Anna Šulcová). Doufáme, že diváci Juniorfestu budou mít možnost se nejen dozvědět jak to dopadne, ale také se potkat osobně s filmovou delegací na našem festivalu.

Video:

Nahoru