Letošní sekce filmů pro mladé publikum je kompletní.

Nové životní zkušenosti, hledání sebe samých v digitální době, nečekaná přátelství a lásky. To a spoustu dalšího nabídne soutěžní sekce nejlepších hraných filmů pro diváky od 12 do 16 let.

tým JUNIORFESTufestivalový tým

17. 10. 2021

Jak jsem randil s Amber

Irsko / 2020 / 92 minut

Režie: David Freine

Aby ukryli svou sexualitu před okolním světem, rozhodnou se Eddie a Amber, že spolu naoko začnou chodit. Jak dlouho se vydrží skrývat před sebou samými?

Lovecut

Rakousko / 2020 / 99 minut

Režie: Iliana Estañol a Johanna Lietha

 Léto. Vídeň. Šest teenagerů. Někdo se seznamuje na Tinderu, někdo v baru. Osudy všech zúčastněných se vzájemně proplétají.

Mimo dosah

Rusko / 2020 / 90 minut

Režie: Anna Kurbatova

Trojice kamarádů společně prožije takové léto, o jakém by se jim bez mobilních dosahů nikdy ani nesnilo…

Podivuhodná dobrodružství Paula Harkera

USA / 2019 / 88 minut

Režie: Martin Krejčí

Paul žije s výjimečnou nemocí, kvůli které je jeho obličej kompletně zarostlý. Díky zvláštnímu dárku se vydá na cestu za jeho neznámou matkou a vlastní identitou.

Remy a Juliyat

Nizozemsko / 2020 / 92 minut

Režie: Tessa Schram

Světy Julyiat a Remyho jsou naprosto odlišné. Přesto když se potkají, zamilují se do sebe a rozhodnou se před vším špatným utéct.

Slalom

Belgie / 2020 / 92 minut

Režie: Charlène Favier

Dospívající Lyz má před sebou zářivou kariéru ve vrcholovém sportu. Talentovaná sjezdová lyžařka přichází do vyhlášeného tréninkového kempu, který vede charismatický Fred, tvrdý, ale pozorný trenér.

Školní poklad

Írán / 2020 / 99 minut

Režie: Majid Majidi

Zapsat se ke studiu tak přijdou s jediným záměrem – prokopat se až ke hřbitovní zdi, kde na ně má čekat něco, co vytáhne jejich životy z šedi dní.

Zem je láva

Ukrajina / 2021 / 122 minut

Režie: Kateryna Gornostaj

Máša je introvert a světu svou povahu moc neukazuje. Když se před maturitou poprvé zamiluje, začne objevovat části sebe, které doposud neznala ani ona sama.

 

 

 

 

Nahoru