Bílá paní na hlídání II

Původní název filmu: Bílá paní na hlídání II
Země původu, rok natočení a metráž: Česko / 2019 / 6 x 8 min
Přístupnost, znění: Doporučeno od 4 let / české znění
Režie: Petr Friedl
Sekce: Novinky české tvorby

Pokračování úspěšného kresleného seriálu o Bílé paní ze starého hradu, která začne pracovat jako chůva u jedněch velmi zvídavých čtyřčat.

Paní Černá je restaurátorka starých obrazů, pan Černý je lodní důstojník na zaoceánském parníku a jejich čtyřčata Barnabáš, Matyáš, Tobiáš a Uriáš jsou pěkná čísla. Žádná paní na hlídání u nich nevydrží ani hodinu, kromě paní Bílé, která to s kluky umí přímo zázračně. Jak by také ne, když je to opravdická kouzelná bílá paní ze starého hradu! O tom ale maminka Černá nemá ani tušení. Zato kluci vědí své – jejich paní na hlídání promění každý problém kouzlem ve hru, díky níž zároveň napraví zmatky, které předtím způsobili.

V nových dílech se společně vypraví na fotbalový zápas, k doktorovi na očkování, do zasněžených hor, na prázdniny k dědečkovi, na starý hrad a také poprvé do školy. A v posledním dílu na všechny čeká jedno velké překvapení.

Seriál vznikl na motivy stejnojmenné knihy Pavla Brycze, všechny postavy namluvila a úvodní písničku nazpívala Martha Issová.

Česká televize 2019

Trailer:

Nahoru