Kdo najde POKLAD?

Rěžisérka Agne Marcinkeviciute si přijede uvést svůj snímek Poklad. Rodiče malé Austejy kvůli práci nechávají svou dceru na víkend u prarodičů, kteří žijí na venkově. Při noci plné blesků a hromů se však stane něco, co převrátí zprvu nudných pár dní naruby.

tým JUNIORFESTufestivalový tým

28. 10. 2022

Proč jste se rozhodla natočit tento film?

Vždycky jsem byla v kontaktu s dětmi, ať už na táborech nebo ve škole, nemluvě o tom, že vychovávám své 4 úžasné dcery. Uvědomila jsem si, že vidět v mládí jakýkoli litevský film je naprosto zásadní. S přípravami jsme začali v roce 2016 a dívejte, kam až jsme se dostali – čeká nás uvedení našeho litevského filmu ve vašem krásném městě Plzni.

Chodila jste v dětství na lov pokladů?

Asi jako každé dítě jsem toužila najít poklad. Jako malá holka jsem četla knihy a kdykoli jsem nemohla usnout, oddávala jsem se snění. Možná jsem snila tak moc, až jsem občas zapomínala na svět kolem sebe. Snění je důležité, ale stejně důležité je užívat si života.

Věříte v kouzla?

Tento film mi připomněl mé rané dětství, které jsem strávila obklopený přírodou. Když moje máma psala scénář, pořád se mě vyptávala na můj pohled z pozice dítěte. Natáčení jsem se intenzivně účastnila, hledala jsem vhodná místa na natáčení a máma mě pořád fotila – na mostě, jak držím v ruce žábu nebo předvádím některou ze scén. Ty fotky dost možná zajistily našemu filmu finanční podporu.

Film můžete rezervovat zde: 

Poklad - JUNIORFEST 2022

Nahoru